130 mieszkań z widokiem na Tatry gotowe na najemców!

Inwestycja rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego to 130 lokali w sześciokondygnacyjnym budynku. Do dyspozycji przyszłych najemców są głównie  M2 i M3. Tym co odróżnia je od mieszkań oferowanych na rynku deweloperskim jest standard wykończenia. Przyszli lokatorzy mogą się do nich wprowadzić niemal natychmiast po podpisaniu umowy i odebraniu kluczy. Nabór najemców był prowadzony wspólnie z nowotarskim samorządem.

 

W uruchomionym jesienią ubiegłego roku naborze wpłynęło niemal tysiąc wniosków od osób zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu Polana Szaflarska w Nowym Targu, co przełożyło się na ponad siedmiu chętnych na jedno mieszkanie. Rekrutacja przyszłych najemców – w pierwszym etapie – polegała na nadaniu punktów osobom spełniającym kryteria społeczne przyjęte przez Radę Miasta. Na dodatkowe punkty mogły liczyć m.in. osoby nie posiadające mieszkania na własność, rodziny z dziećmi, samotni rodzice, posiadacze książeczek mieszkaniowych oraz płacący podatki w Nowym Targu. Kolejnym etapem była weryfikacja sytuacji finansowej przyszłych najemców. Nowopowstała inwestycja jest położona w południowej części miasta w pobliżu Białego Dunajca i osiedla Polana Szaflarska. Mieszkania powstały przy budowanym węźle „Nowy Targ Południe”, który daje łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny rekreacyjne ciągnące się wzdłuż Białego Dunajca, a także rezerwat Bór na Czerwonem. Mieszkania oferowane są w stanie wykończonym czyli zamontowano w nich panele, glazurę, terakotę, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, a także pomalowano na biało ściany. Wystarczy, że przyszli najemcy wniosą swoje meble i sprzęt AGD.

– „Z ogromną dumą dziś tu stoję, ponieważ jestem rodowitą nowotarżanką i ten projekt jest bliski mojemu sercu. Mogę powiedzieć, że jest to fantastyczne osiedle; w doskonałej lokalizacji i z pięknym widokiem. Myślę, że nie tylko ja tak uważam, bo na te mieszkania było blisko tysiąc chętnych. To pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie. Ta inwestycja by się nie wydarzyła, gdyby nie zaangażowanie ludzi. Bardzo dziękuję za wzorową współpracę wykonawcy, samorządu, architektów i chciałabym, żeby ta współpraca wszędzie była tak doskonała” –  powiedziała Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

 

 

– „Miejmy nadzieję, że zbudujemy jeszcze niejedno mieszkanie, bo zainteresowanie było tak duże, że przynajmniej jeden budynek możemy jeszcze postawić. Myślę, że najemcy będą zadowoleni i będą cieszyć się z pięknych mieszkań”mówił Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. 

– „Wszystkim mieszkańcom życzę, żeby w tym budynku im się dobrze mieszkało i żeby panowała w nich rodzinna atmosfera”zaznaczył Andrzej Wyszyński, prezes Chemobudowa Kraków S.A.

 – „Mieszkalnictwo wymaga szczególnego wsparcia, zwłaszcza w obszarze skierowanym do osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania deweloperskiego. Cieszę się, że jedna z takich inwestycji powstała właśnie w Nowym Targu” – podkreślała poseł Anna Paluch.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.